Fanklub FCV vs. FC Finlandia Doubrava "B" 7:1 (4:0)

Sestava: Chlupáček - Wendl (C), Ramach, (Pavelka) - Duchoň L.,(Koníř) - Rittich,Duchoň V.,(Kožich, Štefánek)

Rozhodčí: Michal Pfeiffer

Góly: Krupica 4x, Musel 2x, Kříž 1x - Ramach 1x

Bohužel se nemůžu moct vyjádřit k závěrečnému zápasu, protože jsem se ho asi od 10 minuty neúčastil.

Nikdo další asi nebude mít chuť tento nepovedený zápas komentovat, takže to necháne tak jak to je.

Wendy 12.11.2011 20:30

10. kolo 1.11.2011

FC Finlandia Doubrava "B" vs. AC Jihlavská Sparta 7:1 (1:1)

Sestava: Chlupáček - Wendl (C), Procházka, (Pavelka) - Duchoň L. (Matějíček) - Marek, Kožich (Štefánek)

Rozhodčí: Patrik Denev

Góly: Kožich 1x, Duchoň L. 2x, Marek 2x, Pavelka 1x, Štefánek 1x - Uhlíř 1x

Ve včerejším zápase jsme splnili předsevzetí a porazili předposlední Jihlavskou Spartu vysoko 7:1. Za předpokladu, že příští zápas porazíme Fanklub FCV, který momentálně drží třetí příčku ze 14 body, dostaneme se tak již druhou sezónu za sebou na celkové třetí místo. Na čtvrtém místě je se 13 body tým Šlapek, který již má odehrané všechny své zápasy a tak své umístění nemůže více ovlivnit. Účet včerejšího zápasu otevřel svým osobitým způsobem (bodlem) do protipohybu brankáře Sparty Jirka Kožich. Po delší odmlce se objevil v dresu "B" týmu Pavel "Fernet" Procházka  a byl jistě velmi platným hráčem. Při jeho neobvyklém zakončení hlavou už jsme zvedali ruce nad hlavu, ale scházelo krapet štěstí. Ještě v první půli jsme trochu polevili a přišlo tak srovnání soupeře na 1:1. Tímto stavem také skončil první poločas. V druhé půli se již rozstříleli ostatní v našem týmu.  Dva góly si při připsal Ríša Marek, který opět bojoval a vytvářel nepřeberné množství šancí pro ostatní, díky. Další 2 přesné zásahy si připsal Luboš Duchoň, který nastoupil s Kubou Matějíčkem na středu a byl vidět po celém hřišti. Po jedné vstřelené brance si připsal na své konto Jirka Štefánek a Bohouš Pavelka. Včera to byl dobrý výkon, věřím, že příště se nám povede opakovat a celkové třetí místo IX. ligy nám nikdo nevezme....

Wendy 2.11.2011 6:35

9. kolo 25.10.2011

FC Finlandia Doubrava "B" vs. Plastoma CZ- Jihlavan "B" 1:3 (0:1)

Sestava: Chlupáček - Wendl (C), Ramach R, (Duchoň L.) - Koníř (Matějíček) - Duchoň V.,Bajon, Kožich (Štefánek, Hos)

Rozhodčí: Ludvík Kalaš

Góly: Fejt ml. 2x, Hlavatý 1x - Duchoň V. 1x

V devátém kole se utkala Finlandie "B" s prvním celkem IX. ligy  Plastomou CZ - Jihlavan "B", ta ale nepřipustila žádné drama. Plastoma se ujala vedení gólem Fejta ml. asi po 10 minutách prvního poločasu, do té doby se zdála hra obou týmů vyrovnaná. Od prvního gólu se stalo to, na co velmi často upozorňuji, nechali jsme se rozhodit ! Věnovali jsme se drobným rozepřím se soupeřem, rozhodčím a rovněž mezi sebou. Vždy od takového okamžiku jde naše hra rapidně dolů, přestaneme se plně soustředit, nezvládáme rychlé úniky soupeře. Každej si to v hlavě srovná sám, 1 gól do naší sítě nic neznamená, pilnou a soustředěnou hrou se dá tento rozdíl rychle smazat. Takže příště už bych nerad viděl nějaké diskuze s rozhodčím, od toho je na hřišti kapitán. Pokud se vám něco nelíbí, řekněte to mně a já se budu snažit vyřešit vše ku prospěchu týmu, naprostá ztráta koncentrace nám určitě k vítězství nepomůže.  První půle skončila také 0:1 a ve druhé jsme mohli zavelet k obratu. Bohužel se po naší chybě prosadil opět Fejt ml. a navýšil tak vedení na 0:2. O několik minut později se dostala Plastoma již do tří brankového vedení, když svou další trefou  potrestal naše nedůsledné bránění kanonýr Plastomy Míra Hlavatý str. Čestný úspěch Finlandie zaznamenal z velké vzdálenosti Vilda Duchoň jehož střela dokonale překvapila gólmana Plastomy. Vilda tak vzal za své minulou výzvu a v našem týmu se již dělí o první příčku tabulky střelců s Jirkou Štefánkem a Honzou Konířem. Chlapi do toho! Všichni jsme napnutý jak tohle dopadne. Díky Vojtovi, který opět předvedl povedený výkon, a na obdržených gólech nenesl žádnou odpovědnost. Momentálně je druhým brankářem IX. ligy s nejmenším počtem inkasovaných branek. Další zápas nás čeká Jihlavská Sparta, předposlední celek IX. ligy. Věřím, že nikdo z nás ani v nejmenším nepochybuje, kdo odejde ze hřiště jako vítěz.....huráááááááá :-)

Wendy 30.10.2011 20:35

8. kolo 18.10.2011

FC Finlandia Doubrava "B" vs. FC Inter Jihlava 5:0 (2:0)

Sestava: Chlupáček - Wendl (C), Ramach R, (Koníř) - Matějíček, (Marek) - Duchoň V., Hos (Kožich, Štefánek)

Rozhodčí: Ladislav Kovačík

Góly: Štefánek 1x, Koníř 1x, Duchoň 1x, Hos 1x, Marek 1x

V osmém kole jsme jednoznačně potřebovali bodovat, aby jsme upevnili svoji pozici a podařilo se. Ikdyž na některé chyby, převážně při bránění  a rychlém rozebrání protihráčů jsme měli utkání zcela pod kontrolou.  První gól zaznamenal Jirka Štefánek, který šťastně tečoval střílený balón za záda brankáře Interu. Druhý gól, který by se určitě vyjímal v opakovaných záběrech vstřelil Honza Koníř, který při zahrávání standartní situce obstřelil postavenou zeď soupeře a po zemi míč zapadl ke vzdálenější tyči, brankář Interu byl bez šance jakkoliv zareagovat. Honza Koníř se tak s Jirkou Štefánkem společně dělí a nejlepšího střelce našeho týmu, každý se třemi zásahy a bude zajímavé sledovat jak tento minisouboj dopadne. Tím byl uzavřen účet první půle a výsledek byl stále nejistý. Do druhé půle jsme naskočili se stejnou zarputilostí, která nám byla odměnou, když třetí gól zaznamenal Vilda Duchoň. V tabulce střelců je u nás Vilda na 2 místě, společně se Lubošem a Vojtou, i tady bude zajímavé sledovat úspěchy zmiňovaných v dalších utkáních. Nutné podotkonout, že Vojta z pozice gólmanské jedničky má tento úkol poněkud těžší. Soupeř se jen těžko dostával do zakončení a když už se mu na bránu vystřelit podařilo, vše zajistil spolehlivý Vojta, který si na své konto připsal první podzimní "0" za Finlandii "B" i "A". O další zápis do listiny střelců se postaral po delší době hrající Pepa Hos, když po mé vcelku zdařilé přihrávce :-) zvyšoval na 4:0. Konečný účet zápasu uzavřel Ríša Marek, kterému je alespoň čestný úspěch malou náplastí, protože celý zápas neúnavně bojoval, na bránu soupeře vyslal nespočet střel a k většímu úspěchu chybělo jen trochu více štěstí. FC Finlandia Doubrava "B" - FC Inter Jihlava 5:0.

Wendy 19.10.2011 07:52

7. kolo 11.10.2011

FC Finlandia Doubrava "B" vs. Gambrinus tým 1:2 (1:0)

Sestava: Chlupáček - Wendl (C), Ramach R, (Duchoň L.) - Koníř (Matějíček) - Duchoň V., Bajon (Kožich, Štefánek)

Rozhodčí: Josef Staněk

Góly: Duchoň L. 1x, - Kuchyňa 1x, Zelený 1x

V sedmém kole, odehrál "B" tým Finlandie skvělé utkání a dlouho sahal po senzaci. Celé utkání bylo z obou stran odehráno velmi slušně a pro mně osobně je Gambrinus tým jedním z mála týmů o kterém mohu říct, že při společných zápasech mám 100% požitek ze hry. Všichni naši hráči odvedli, skvělý a soustředěný výkon, Luboš Duchoň  vstřelil v první půli jediný gól našeho týmu a tak je poprávu z našeho kádru mužem zápasu. V druhé půli jsme se soustředili spíše na udržení stavu skóre. Ikdyž jsme měli pěknou řádku šancí, trefovali jsme dobře postavené hráče soupeře a pojistku se nám vstřelit nepodařilo. Soupeř vrhl všechny síly do ofenzívy a odměnou mu bylo srovnání a o několik minut později strhnutí vedení na jeho stranu.  Nemožné předváděl Vojta Chlupáček, aby těsný výsledek uhájil, ale s žádným zásahem soupeře nemohl nic dělat, při druhém inkasovaném gólu dokonce utržil nepříjemné zranění a všichni věříme, že bude na další zápas fit.

Wendy 12.10.2011 16:46

4. kolo 20.9.2011

FC Leaders vs. FC Finlandia Doubrava "B" 4:5 (2:2)

Sestava: Chlupáček - Wendl (C), Ramach R, (Duchoň L.) - Koníř (Matějíček) - Duchoň V., Kožich, (Štefánek)

Rozhodčí: David Lacina

Góly: Dočkal 1x, Novák 2x, Van der Hoeven 1x - Duchoň V. 1x, Koníř 1x, Chlupáček 1x, Štefánek 2x

Poslední zápas se Doubravě "B" náramně povedl. Až na krátký výpadek soustředěnosti, způsobený neustálými protesty soupeře, respektive některých jeho hráčů jak k rozhodčímu, tak našim hráčům, měla Doubrava zápas pod kontrolou.  Všichni hráči odvedli soustředěný a bojovný výkon.  První přesný zásah si připsal Vilda Duchoň, který předvedl ukázkový důraz před bránou a dostal tak Doubravu do vedení. Poměrně rychle se soupeři podařilo srovnat zásluhou Nováka. Řady Finlandie rozjásal Jirka Štefánek, který tečoval střílený míč za záda bezmocného brankáře Leaders. Jak jsem již uvedl výše, díky nejmenovanému hráči Leaders jsme se častěji věnovali šarvátkám a diskuzím a opět tak ztratili vedení. Musí to být naším ponaučením do dalších zápasů, nenechat se vyprovokovat a věnovat se hře.  Do druhé půle jsme naskočili již trochu soustředěnější, soupeře a i naše řady překvapil Vojta, který s pozice gólmana vyběhl k půlící čáře a svojí geniální střelou zaskočil gólmana Leaders. Připsal si na své konto zajímavý kousek a posunul Doubravu opět blíže k vítězství. Na 2:4 pro Finlandii zvyšoval Jirka Štefánek, ze zahrané standartky, již svým "obvyklým" způsobem krásně hlavou přehodil brankáře Leaders. Protesty a diskuze na hřišti stále pokračovaly, stále jsme se nedokázali plně soustředit a soupeř v krátké době srovnal zásluhou gólů Van der Hoevena a Nováka. Vítězství, které jsme si zasloužili vrátil na naše kopačky, chvilku před závěrečným hvizdem, kdo jiný než Honza Koníř. krásnou střelou nedal brankáři šanci. Všem díky v tomto zápase za velmi bojovný výkon.

Wendy 23.9.2011 14:53 (4.10.2011)

3. kolo 13.9.2011

Šlapky vs. FC Finlandia Doubrava "B" 1:0 (1:0)

Sestava: Chlupáček - Wendl (C), Ramach R, (Pavelka, Duchoň L.) - Koníř (Duchoň V.) - Bajon, Kožich, (Štefánek)

Rozhodčí: Lukáš Homola

Góly: Beneš 1x

Omlouvám se za opožděný komentář, ale dlouho jsem hledal energii a hlavně fantazii, co k danému zápasu vůbec napsat. Soupeř nastoupil bez jediného muže na střídání. Z naší strany nebyl zápas odehrán bez šancí, nutno říct, že šancí bylo naopak mnohem více než v jiných zápasech, bohužel naše zakončení zastavilo 3x břevno a 2x tyčka. Bohužel jedná se pouze o statistiky, ptotože všichni moc dobře víme, že tímto se zápasy nevyhrávájí. Z mého pohledu jsme se nechali od samého prvopočátku "ukolébat" soupeřovou prořídlou soupiskou a velmi rychle a snadno jsme se hře soupeře přizpůsobili. Náš pohyb na hřišti nebyl tak rychlý, naopak byl bez chuti, bez "srdce" dát do zápasu maximum, ti kteří zápas s tímto nasazením odehráli to moc dobře vědí. Soupeři se podařil vstřelit velmi šťastný gól ze standartní situace ještě v prvním poločase a nutné je vyzdvihnout, že zbytek zápasu si  velmi zkušeně pohlídal a podařilo se mu na své konto připsat další 3 body. Aktuálně se 4 vstřelenými brankami vede IX. ligu. Do dalšího zápasu určitě všichni společně "vlítneme" s mnohem větší vůlí, nasazením a vítězství budeme slavit my. Budu se těšit.

Wendy 19.9.2011 18:53

2. kolo 6.9.2011

Zrezlé pípy vs. FC Finlandia Doubrava "B" 1:9 (0:4)

Sestava: Chlupáček - Wendl (C), Rittich, (Pavelka, Duchoň L.) - Koníř (Matějíček) - Bajon, Duchoň V. (Hos, Kožich, Štefánek)

Rozhodčí: Luděk Stýblo

Góly: Ouroda 1x - Duchoň V. 3x, Koníř 2x, Bajon 1x, Hos 1x, Kožich 1x, Štefánek 1x

Vysoká výhra ve druhém podzimním utkání udělala radost nejen celému týmu, ale i přihlížejícím fanouškům. Ihned po úvodním hvizdu rozjela Doubrava svůj brankostroj po autovém vhazování nadzvedl jemně balón Řehoř Bajon a krásně přehodil bezmocného brankáře. O několik okamžiků později předvedl ukázkový tlak před bránou Vilda Duchoň a zvýšil skóre na 0:2 pro Doubravu. Všichni byli úvodem zápasu povzbuzeni a tak o 2 minuty později vyhnal z brány gólmana střelou z půlky Pepa Hos, který poslal Doubravu do vedení 0:3 po 8 minutách prvního poločasu. Po střídání brankáře na straně soupeře se hra trochu vyrovnala, ale střelci Doubravy se dokázali i přesto prosazovat. Do poločasu zvýšil ještě druhou trefou Vilda Duchoň. Druhou půli jsme začali stejně aktivně. Po pěkném průniku Luboše Duchoně usměrnil patičkou jeho střelu do brány Jirka Štefánek, stav utkání 0:5. Honza Koníř si připsal 2 přesné zásahy, obzvlášť ten druhý, kdy z výhozu Vojty Chlupáčka nejprve krásně zpracoval těžký balón a pohotově zakončil. Možná i na vlně euforie jsme se hrnuli stále více do útoku a nedostatečně bránili, bohužel jsme tak Vojtovi sebrali možnost připsat si první vychytanou nulu v podzimní části a dovolili soupeři jednou skórovat. Hatrick si připsal Vilda Duchoň a na závěr ještě přidal svůj příspěvek Jirka Kožich. Doubrava "B" tak  dvojnásob oplatila Zrezlým pípám porážku z jarní části, kdy prohrála 2:4. Všem díky za pěkný výkon.

Wendy 7.9.2011 9:36

1. kolo 30.8.2011

Galaxie vs. FC Finlandia Doubrava "B" 2:2 (2:1)

Sestava: Chlupáček - Wendl (C),Ramach R. (Pavelka, Duchoň L.) - Koníř (Duchoň V.,Matějíček), Marek, Ramach D.,(Kožich, Štefánek)

Góly: Hamáček 1x, Král 1x - Ramach D. 1x, Duchoň L. 1x (p.)

První zápas sehrála Finlandia "B" s novými posilami, ale výsledek rozhodně není dle představ. Celé utkání se hrálo velmi tvrdě, a atmosféru pokazila příliš častá komunikace s rozhodčím. Soupeři z Galaxie oba góly vstřelili ze standartních situací, což by se nám jednoznačně stávat nemělo. Náš první gól  trefil po rozehrávce gólmana od naší brány Dominik Ramach a v první půli tak ještě srovnal na 1:1. V zápětí jsme ještě před přestávkou obdrželi druhý gól, kdy sudí podivně odpískal faul proti naší bráně, ikdyž se dle mého názoru jednalo jednoznačně o utočný faul Galaxie. V druhé půli jsme si vypracovali množství šancí, překonat brankáře soupeře, který vytahoval jeden lepší zákrok za druhým, se nám ale nepodařilo. I díky gólové přihrávce z prvního poločasu od Vojty Chlupáčka a dalším jistým zákrokům se dá hovořit o zápase "brankářů". Asi 5 minut před koncem završil svůj bídný výkon rozhodčí, kdy dle mého trochu kompenzoval své předchozí výroky a pískl proti Galaxii pokutový kop. K jeho exekuci se postavil nováček v našem dresu Luboš Duchoň a nemýlil se, bez zaváhání srovnal stav skóre na konečných 2:2. V posledních minutách se již nic nestalo a Doubrava se tak rozešla s Galaxií smírně podruhé ze třech sehraných vzájemných utkání v historii, a to opět v poměru 2:2.

Wendy 30.8.2011 22:46